CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Yükseklere Naçizane Öneriler

Yükseklere Naçizane Öneriler

İlkönce bilinmelidir ki, canlılar âlemi uzuvlarıyla değil, beyinleriyle düşünür.

Bunu neden yazmak istedim, baştan belirtmekte fayda var. Bizzat yaşayan biri olarak tüm idareciler seslenmek için.

Sayın vekillerimizden bazılarına, bir şekilde ulaşıyor olduğum ve cevap alamadığım ve bir kere olsun derdin sorunun ne diye sormayan birçok yetkili olduğunu ve onlara oraları seçen halka asla ses olmadıklarını, gördüğüm için bir insan bir birey bir vatandaş oluğum için değinmek istedim.
Tabii ki, bunu yazma amacım siyasal ve taraflı değildir.

Mevcut hükümetimiz ve ileride gelebilecek hükümetlerimiz için. Bütün Liderlerimize saygı, sevgi duyduğum için. Belki de binlerin böyle temsilcilere ihtiyaç duyup, istediği için yazdım ve aklım erdiğince dile getirmekte fayda olduğunu düşündüm.

Seçim üzeri olduğumuz ve bizleri temsil edecek vekillerimizin seçilmek üzere oluşu beklide bu fikri uyandırıyor.

Seçilecek olan, o imkân verilip bizleri temsil etme fırsatı verilecek kişilere, sayın siyasetçilerimiz o değerli çatı olan Tbmm’yi kimin kurup orada kimin sayesinde bulunduğunu her şeyden önce Osmanlı torunu ama Cumhuriyetin çocuğu oluşunu kendisi fark etmeli, sonra da kendi Fildişi Kulesi’nden çıkıp Halka karışıp, halkın içine girmelidir.

Çünkü “siyasetçi bir kişinin kendi rahat yaşamı topluma karışmaması yani Fildişi Kulesi onu Realite ve gerçek hayattan koparmaktadır”…

Siyasetçilerin ürettiği fikirler ve bulduğu çözümler sadece kendileri için değil yaşanan ülke ve yine o ülke içinde yaşayan insanların hayatı için olmalıdır.
Çünkü sadece kendi rahatını düşünen fildişi kulesinde yaşam sürdüren bir eli yağda bir eli bal da olan siyasetçi halkın ne zorluklar içinde yaşadığını göremiyor…

Kendi ütopik dünyasından çıkmadığı sürece gerçek halkla gerçek dünyayla münasebeti kesilmiş oluyor.

Bunun için “hayal gibi ama” herkes gibi normal yaşam standartları onlara da uygulanmalıdır.
Çünkü böyle olmadıkça, öyleleri oldukları yere yavaşta olsa zamanla sadece kaybettiriyor, insanları inanıp bağlı bulundukları davadan uzaklaştırıp, soğutuyor.

Tc. Sayın Cumhurbaşkanım ve milletvekillerim:

“Yaşadığımız Çağ’da, Bizleri kurtaracak olan iki ayağının üzerinde de olsa da sırf kendi menfaatleri için masa başı tutmuş, hiç bir şeyde akıl yürütemeyen ve fikir üretemeyen bazılarımız, değildir.
Önüne geleni hatır gönül için torpille masa başına oturtan ve oturtulanlar, bazı kişilerin ihtiyaç ve feryatlarına kulak verirken, bazılarına ise kulaklarını tıkamak değil”.

Adı üzerinde olduğu üzere (Akıl-Bilgi Çağı) dendiği için bilgiye önem verilmelidir.

” Garibin hikâyesini anlamak için aynı açıdan bakmak değil aynı acıdan bakmak gerekir” der, Hz Mevlana.

Zira değişen dünyanın gelişimine ayak uyduranlar lazımmış, aynı pencereden sadece önüne bakanlar değil, geniş bir açıdan aynı acıları paylaşanlar aynı acıyı hissedenler aynı merhamet ve yüreği taşıyanlar anlaşıp, kazanabilirmiş.

Engelli olmak veya bahtsız bir insan bir ülke olmak kader ise, oturup bir köşeye sürekli bunu kadere yüklemek bizlere bir şeyi kazandıramaz daha da batırır yok olur gideriz.
Bunlara en iyi ve en büyük çözümler yüce Allah’ın biz kullarına bahşetmiş olduğu akıl ve bilim ile karışan ilim irfandır.

Dogmatik, kulaktan dolma ve aklıselim olmayan fikirlerin bizleri götüreceği tek yer ancak koskoca karanlık bir delik olabilir. Bu kara delik tarihler boyunca neleri, kimleri yutmamıştır ki?

Beyin göçlerinin yaşanmasını ve engellerini kaldırmak insanlığımızın gereği olan akıla sahip çıkmaktır. Bunu düşünüp görebilmek için ayak ve kollar değil aklı ve zekâ önemlidir. Engelli olmak için illa bir uzvunuzun (kol, bacak ya da fiziksel bir eksiğinizin) eksik olması da gerekli değildir.

Bildiğiniz üzere ne insanlar var, sapasağlam ve her şeye sahipken akıldan, idrakten, üretmekten aciz ve yoksun olan.

Bu yüzden seçilecek adaylarımızı ince eleyip, sık dokuyacağınızı umut ediyoruz.

Devamı var bir sonra ki köşemde…

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın