CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Türkiye’de İlk 10 Okul arasına girdiler

Sinop ilinde düzenlenen Okulararası Badminton Bölge şampiyonasında, Cide Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu öğrencileri büyük bir başarıya imza attılar. Şampiyonada çeyrek final ve yarı final maçları da yapıldı. Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu Kız ve Erkek takımları müsabakalarda Kastamonu’yu başarı ile temsil etti. 10 ilin şampiyon takımlarının katıldığı müsabakalarda heyecanlı anlar yaşandı.

Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu Kız takımı üç gün boyunca oynadığı tüm maçları kazandı. Adeta bileği bükülmedi. Tuğçe Çelik, Gokçe Çelik, Medine Ertaş, Cemre Emul, Sude Bartinlioglu bu öğrenciler aynı zamanda Kastamonu Karmasında da oynuyor. Anadolu Yıldızlar liginde yarı finale kalan takımında kadrosunu oluşturuyor.

Kızlarda Şampiyonluğa ulaşan takım Elazığ’da yapılacak Türkiye Şampiyonası Finallerine katılacaklar. Cide Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu öğrencileri bu başarıları ile Türkiye’de tüm okullar arasında badmintonda ilk 10 takım arasına isimlerini yazdırdılar.

Kaan Yalman, Sinan Özdemir, Berke Kalpak, Polat Alp, Gürsoy, Kerem Bağ, Can Ergün oluşan erkek badminton takımı da başarılı maçlar çıkarmasına rağmen son anda Elazığ biletini kaçırdı. Gruplarda ilk iki takım Elazığ’da düzenlenecek badminton Türkiye Şampiyonasına katılıyor. Cide Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu erkek badminton takımı şampiyona da üçüncülüğü kazandı.

Okul Sporlarında Kastamonu ilini temsil eden Cide Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu erkek ve kız badminton takımlarının başarısının sırrı tam anlamı ile Okul, aile işbirliğinden geçiyor. Takımın ilçe dışındaki müsabakalarına bazı veliler de katılıyor. Sinop’taki şampiyonada çocukları motive etmek için Okul Müdürü Sadık Doğmaz’da katıldı. Bazı velilerde çocuklarının Sinop’taki maçlarını izlediler.

Öğrencilerimiz Sinop sahilinde bir de bize bir sürpriz yaptılar. Kumsalda Şampiyon Cide yazarak fotograf çektirdiler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın