CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Sandık Kurulu Görevlilerine Seminer Verildi

İlçe Seçim Kurulu tarafından 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde görev alacak sandık kurulu başkanları ve üyelerine seminer verildi. Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen semineri Cide İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hüseyin Kınasakal verdi.

Seçimin güvenliği ve yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Cide İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hüseyin Kınasakal, 24 haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde sandık başında görev alacak başkan ve memur üyelerin kura ile belirlendiğini söyledi. Konuşmasının devamında; “Sizlere pusula olacak seçim listelerini veriyıoruz.

Burada sizin özellikle dikkat etmeniz gereken oy kullandırmadan önce kişi kimliğiyle yada kimlik yerine geçecek belge ile size başvurmak zorunda. Muhtar, ‘ben bunu tanıyorum’ diyebilir.

Kesinlikle kimliği yada kimlik yerine geçecek belgesi yanında olmayana oy kullandırmayın. Bu seçim biraz daha farklı, iki tane oy pusulası ve farklı guruplar var. Bu konuda acele etmeyin ve sandıklarınızı açtığınızda dikkatli bir şekilde sayımınızı yapın ve evraklarınızı ilçe seçim kuruluna teslim edin.” dedi.

Ayrıca Cide İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hüseyin Kınasakal tarafından sandık başkanı ve memur üyelere oy kullandırmada dikkat edilecek hususlar ve sandık kurullarının görevleri anlatıldı.

Cide İlçesinde 108 sandıkta 18.047 seçmen oy kullanacak.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın