CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Otobüs biletleri Uçak biletleri fiyatları ile yarışıyor

Dolar’a bağlı olarak yapılan zamlar otobüs firmalarının biletlerinede yansıdı.

Ülkemizde DOLAR kuru yükseldiğinde bir çok firma bu yükselişi bahane göstererek fiyat artırımına gitmişti.Dolar kuru düştü ancak beklenen seviyelere inmesede benzin ve mazot fiyatlarına Hükümet tarafından indirim geldi. Yapılan indirimler şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına hiç bir etkisi olmadı. 

İstanbul – CİDE ve CİDE – İstanbul seferleri gerçekleştiren ilçemizin otobüs firmaları fiyatları sabitledi ve henüz bir fiyat indirimine gitmedi.

Zamlardan önce en pahalı bilet 80 TL iken şuan 100 TL  CİDE merkezde yolculuğunuz son bulmuyor Soğuksu tarafına seyahat ediyorsanız bu fiyat 110 TL’ye kadar çıkıyor. Bu zamlarla birlikte İstanbul – Kastamonu seferi yapan Türk Hava Yollarının uçak bilet fiyatını 1 Kuruş ile geçmiş olduk.

Yeni zamlarla birlikte 4 kişilik bir ailenin Cide’ye gelip geri dönmesi 800TL Soğuksu bölgesine seyahat ediyorsa 880TL  özellikle bayramlarda yoğun talep gören ilçemizin otobüs firmaları kalabalık ailelerin gelecekte seyahat için tercihi olmayacak gibi görünüyor .

Bilet fiyatlarında değişikliğe gidilmediği taktirde kalabalık ailelerin araç kiralama gibi seçeneklere yöneleceği tahmin ediliyor.

Kiralık Araç ile Seyahat Kaç Paraya Patlar 

Bayram tatilini 5 gün olarak düşündüğünüzde ve kiralamak istediğiniz aracı bir kaç hafta yada günden önce rezerve ederseniz fiyatlar sizler için daha makul şekillere inebiliyor.

Görseldeki kiralık aracın yakıt deposu 50 LT benzinli olduğunu düşünürsek 50 x 5,87 = 293,5

Aracın  5 günlük kiralık bedeli 349.19 + 293.5 = 642.63

Siz olsanız hangi yolu tercih edersiniz 

Cevap Bırakın