CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Köy içinden geçen yola kasis istiyorlar

Cide’ye bağlı Aydos bölgesinde bulunan 6 köy Sakallı köyü ile Kumköyü üzerinden Kastamonu yoluna bağlanan bağlantı yoluna köy içlerinden geçen kısımlarına duyarsız sürücüler yüzünden kasis istiyor.

Köylülerden Hasan.K ile yaptığımız röportajda yaz gelmesiyle birlikte bu yolu kullanan çok oluyor ancak sürücüler çok duyarsız asfalt sıcak asfalt olmadığı İçin hızlı gittiklerinde mıcır ve taş fırlayabiliyor.Balkonda oturmak yaz aylarında neredeyse imkansız hale geldi araçların hızlı giderek yoldan kaldırdığı toz balkonda oturanları ve çamaşırları berbat ediyor.

Dün bir beton mikseri geçti zannedersiniz otobanda gidiyor koca araç öyle hız yaparsa küçük araçları düşünebiliyormusunuz

Bağlantı yolunun köy  içlerinden geçen kısımlar İçin kasis ve araçların hız yapmasını önleyecek önlemler alınmasını bekliyoruz. Bu yol üzerinde hiç trafik uyarı levhaları bulunmuyor çok tehlikeli bölümler var bu yerlerde trafik levhası istiyoruz .dedi

Dikkatinizi Çekebilir:
1 yorum
  1. Mustafa Diyor

    Asvalt döküncede kötü oluyor ırmak taşocağı sosyal tesisleri yolu üzerinde evimiz arabalar adeta uçuyor. Asvalt yokken en azından yavaş gidiyorlardı belediyeden kasis istedik.

Cevap Bırakın