CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Cide’nin Doğalgaz Talebi

Dün Cide’nin önemli bir talebi gündeme getirildi. Cide’ye doğal gaz gelmesi için Milletvekili Murat Demir ile Belediye Başkanı Nejdet Demir, BOTAŞ Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan’la bir araya geldi. Daha önce Cide Belediyesi, deniz içerisine depo kurulması yolu ile Cide’ye doğal gaz gelmesini talep etmişti. Kilometrelerce doğal gaz hattı döşemekten ise deniz içerisine kurulacak büyük bir depo ile sorunun çözüleceğini projelendirmişti.

Görüşme sonrasında Milletvekili Murat Demir, sosyal medya hesabından şunları paylaştı “ Ülkemizin önemli kuruluşlarından olan BOTAŞ’ı Cide Belediye Başkanımız Sayın Necdet Demir ile ziyaret ettik.

Genel Müdür Vekili Abdülvahit Fidan’la Ülkemizin ve Kastamonu’muzun doğalgaz ve enerji yatırımları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

Ayrıca Cide ilçemize doğalgaz getirilmesi konusunu gündeme getirdiğimiz görüşmede Genel Müdür Yardımcımızdan bunun için kanun gereğince ilçe nüfusunun en az 20.000 olması gerektiği cevabını aldık.

Nüfus meselesinin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Bazı hizmetleri eksiksiz alabilmemiz malesef nüfusla orantılı. O yüzden büyükşehirlerde yaşayan hemşerilerimiz lütfen nüfus kayıtlarınızı kendi memleketlerinize taşımaktan çekinmeyin. Bunun faydasını mutlaka her türlü hizmeti alarak göreceğimizden emin olun” dedi

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.