CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Cide’li işadamının yeni yatırımı 500 bin lira

ERSU Gemi sahibi Cideli iş adam Muammer Turcan’ın 500 bin lira öz sermaye ile kurduğu ERVALP Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) birinci yılını doldurdu.

Tuzla Aydınlı Mahallesinde faaliyet gösteren OSGB’nin iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personelleri ile birlikte 10 kişilik bir kadroya sahip olduğunu bildiren Muammer Turcan (39), sağlık ve güvenlik planı, iş güvenliği uzmanlığı, iş yeri hekim hizmeti, risk değerlendirmesi, iş güvenliği eğitimleri, yangın eğitimi ve tatbikatı, acil durum eylem planı, periyodik kontroller ve mobil sağlık hizmetlerini verdiklerini ifade ederek geniş bir hizmet ağına sahip olduklarını kaydetti.

Farklı yatırımlarla ticari hacmini artırıyor

Farklı yatırım alanlarına yönelerek ticari hacimlerini artırdıklarına işaret eden Turcan 3. Havaalanının 52 milyon metreküp zemin kum dolgu işlemini yüklenici firma ile partner olarak yaptıklarını açıklarken uluslararası gemi tamiri ve yedek parça tedariki alanında faaliyet gösteren Ersu Gemi firmasının ise 12 yıllık deneyime sahip olduğunu hatırlattı.

Zaman ve maliyetten tasarruf

Turcan, limandaki gemilerin bekleme sürelerinde bakım işlemlerini tamamladıklarını böylece zaman ve maliyetten tasarruf edildiğine de dikkat çekerek şunları söyledi: “Gemilerin sudaki yolcuğunda aşınmalar oluyor. Küçük çaplı bu tamir aşamalarında geminin tersaneye girmesi demek zaman ve maliyet kaybı. Türkiye sularında limana giren gemilerin 1 günlük bekleme süreleri oluyor. Bizde onarım işlemlerini bu süre içerisinde tamamlıyoruz. Duruma ve iş hacmine göre 40 kişiye yakın istihdam ettiğimiz kişi sayısı bulunuyor. Yedek parça tedarikini ise genellikle yurt dışından karşılıyoruz. “dedi.

Kaynak : İstamonu

Cevap Bırakın