CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

“Cide’de 8 Mart Kadınlar Günü Böyle Kutlandı”

Cide’de 8 Mart kadınlar günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Dün AK Parti,MHP ve CHP kadınlara karanfil dağıtır iken İYİ Parti Cideli bir Asker’in evini ziyaret etti. Bu arada akşam Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Arena’da kadınlar gönüllerince eğlendiler.Cide’de sosyal medyaya yansıyan 8 Mart 2018 Kadınlar Günü paylaşımları

Ak Parti Kadınlara Karanfil Dağıttı ve Kahvaltı Etkinliği Daveti”

AK Parti Cide Kadın Kolları Üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Cide’de kurumlarda çalışan kadın personelleri ziyaret etti. AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sebahat Ayçin ve teşkilat yönetim kurulu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kurumları ziyaret etti. Kurumlarda görev yapan Kadınların gününü kutlayan AK Partili kadınlar karanfil dağıttı. Kadın Kolları Başkanı Sebahat Ayçin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında, Ak Parti Cide İlçe Teşkilatı Kadın Kolları olarak karanfil dağıttıklarını, bu arada düzenleyecekleri programa tüm hemşerilerini beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi; “10 Mart Cumartesi günü Belediyemizin Irmak içi sosyal tesislerinde de düzenleyeceğimiz kahvaltıya Cideli tüm kadınlarımızı davet ediyoruz. Devletimiz kadınlarımızın; sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik alanda daha aktif yer almalarını her daim teşvik etmiş, 1934 yılında batıda daha örneği yok iken Türk Kadını seçme ve seçilme haklarına kavuşmuştur. Bu vesile ile ülkemizin cefakar, vefakar, onurlu kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Cumartesi günü 09:12:00 arasında düzenleyeceğimiz etkinliğe hemşerilerimizi bekliyorum” dedi.

“CHP İlçe Teşkilatı Kadınlar Günü nedeni ile mesaj yayınladı, çarşıda kadınlara karanfil dağıttı”

Cumhuriyet Halk Partisi Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gürsoy yayınladığı mesajında emekçi kadınlarımız için şu sözlere yer verdi: “Tarih boyunca eşitsizlikten en fazla zarar gören kadınlar, hak arama savaşlarının her daim başını çekmişlerdir.

Kadınlar gününün kutlanılmasınına sebep veren olay ise ne yazık ki kelimenin tam anlamıyla bir faciadır.

8 Mart 1857 yılında Amerika’da 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlarlar. Bu grev sonucu bir odaya kilitlenen ve kaçmalarına izin verilmeyen 129 kadın feci şekilde yanarak can verdiler. Ne yazık ki bu acı olay sonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlanmaya başlandı.

Kadınlarımızın emekleri hayatımızın bir gününe sığdırılamayacak kadar yücedir .

Kadın; doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında, her alanında bizi biz yapan, toplumu oluşturan en önemli halkadır.

Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir.

Kadın toplum içindeyse o toplum medenidir

Kadın toplumum içindeyse o toplum ileridir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir

Gerek ev içinde gerekse kamusal alanda kadına karşı şiddet kaldırılmadığı gibi giderek artmaktadır. 16 yıldır söylemleri ve politikaları ile kadını iş ve sosyal yaşamdan uzaklaştırmayı hedefleyen,kadına yönelik şiddeti besleyen,tacizi tecavüzü yok sayan, neredeyse her gün bir kadın cinayetlerini görmezden gelenler.

İnsan hakları evrensel bildirgesi ve uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınmış bulunan insan haklarını tanımak,geliştirmek ve kadına yönelik şiddeti önlemek siyasi iktidarların sorumluluğunda olduğunu hatırlatırız.

Bizlere yaşantımız boyunca desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen fedakar analarımıza ve ablalarımıza saygının ve sevginin olduğu bir ÜLKE dileğiyle,Başta Sarıyazma diyarının vefakar çilekeş kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

İYİ Parti Zeytin Dalı Harekatına katılan Cideli Asker’in Annesini Ziyaret etti”

Cide İyi Parti İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Zeytin Dalı Harekatı‘nda görevli Cideli askerin ailesini ziyaret etti.

Cide İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya ve yönetim kurulu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Cide Ağaçbükü köyünde yaşayan Ahmet Can‘ın ailesini ziyaret etti.

Askerin annesi Yaşariye , engelli kardeşi Ahmet ve kız kardeşi Canan ile görüşen İyi Parti İlçe yönetimi ailenin yanında olduklarını belirtti. İlçe Yönetimi asker annesi Yaşariye Can’ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Ziyarette aileye Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler verildi.

Parti yönetimi yaptığı açıklamada; başta Şehit anneleri olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.

“Akşam Uygulama Otelinde Kadınlar Eğlendiler”

Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile Birliğince düzenlenen yemekli gecede bir araya gelen kadınlar doyasıya eğlendi.

Cide Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile Birliği tarafından okul yararına gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yemekli gecesi, Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı uygulama oteli salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Salonun hınca hınç dolduğu gecede müzik grubu sahne aldı. Kadınlar gece boyunca birbirinden güzel şarkılar eşliğinde eğlendi. Öte yandan, gecede okul yararına yapılan çekilişte çeşitli hediyeler verildi. Yapılan çekilişte büyük ödülü ‘’Antalya’da bir otelde 3 gece 4 gün 2 kişilik her şey dahil tatil paketi’ni kazanan talihli Çağla Orman oldu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın