CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Cide Eğitim Kurumları Sergisi açıldı.

Cide Eğitim Kurumları Sergisi açıldı. Belediye Meydanındaki serginin açılışını Belediye Başkanı Nejdet Demir ile Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Türkmen yaptı.

Açılış öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlçe de 12 kuruma devam eden öğrenci ve kursiyerlerin eserlerinden oluşan CEKES’te emeği geçen Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerine, Görsel sanat öğretmenlerine teşekkür ederek şunları ifade etti “ Okullarımızdaki her ders bizim için önemlidir. Matematik dersi ne ise Görsel sanatlar dersi de o dur. Toplumda maalesef algı bu şekilde değildir. Hangi okuldan kaç öğrenci üst öğrenime gitti, ortaokuldan kaç öğrenci Fen Lisesine gitti ya da liselerden kaç öğrenci üniversiteyi kazandı, sorgulamasını yapıyoruz. Tabiki üst öğrenime çocuklarımızı hazırlamak görevimiz arasında ama bunun yanında Vatanını Milletini seven, Atatürk İlkelerine bağlı, Gelenek göreneklerine bağlı, sağlıklı yaşama alışkanlığı kazanmış bireyler yetiştirmektir”

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasının ardından Cide Havacılık Kulübü tarafından yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Nejdet Demir tarafından verildi. Cide Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ve parabadminton Milli Takım oyuncusu Burak May ile Türkiye Badminton finallerinde ortaokullar arasında Türkiye 9. Olan Şehit Ayşe Aykaç Yatılı Bölge Ortaokulu kız badminton takımına, Yüzbaşı Fatih Türkmen tarafından plaket verildi.

Birol Durası Anadolu Lisesi sarı yazma halk oyunları ekibi gösterisini yaptıktan sonra serginin açılışı yapıldı.

Belediye Başkanı Nejdet Demir ve protokol okul standlarını gezerek, öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı. Belediye Başkanı Nejdet Demir, Şehit Ayşe Aykaç Yatılı Bölge Ortaokulunda beğendiği iki projeyi yapan iki öğrenciyi ödüllendirdi. Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, Belediye Başkanı Nejdet Demir’i teşekkür etti.

Programa Belediye Başkanı Nejdet Demir ile birlikte kurum amirleri katıldılar.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın