CİDE YAŞAM PORTALI
En Gelişmiş Haber ve Yaşam Portalı

Cide’nin KÖYDES ödeneği %65 arttı

Cuma günü yapılan yerel yönetimler buluşması toplantısında KÖYDES ödeneklerinin artacağı sinyalini veren Milletvekili Murat Demir haklı çıktı. 2018 yılında Cide’ye ayrılan KÖYDES ödeneği adeta çılgın bir rakama ulaştı. Bir yıl önceye göre %65 arttı.

Cide’ye 2016 yılında 1.112.708 TL, 2017 yılında 2.848.662 ödenek gelmişti. Bu rakam bu sene tam 4.747.000 TL olarak açıklandı.

 

Yetkililer Cide tarihinde böyle bir ödeneği görmediğini ifade ediyorlar. Cide Kaymakamlığına şimdiye kadar havale edilecek en yüksek miktarda ödenek olduğu ifade ediliyor.

KÖYDES ödenekleri, tüm Kaymakamlıklarda kurulan Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile Köylerin yol, su gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yapılan içme suyu projeleri hayata geçirilmekte ayrıca köy yollarının kalite ve standartlarını arttırmaktadır.

Milletvekili Murat Demir, KÖYDES Ödenek artışını değerlendirdi

Kastamonu KÖY-DES ödenekleri açıklandı. Bu mükemmel artışa katkı sunan başta, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve Milletvekili arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu yıl çok çalışacağız, köylümüze daha çok hizmet edeceğiz inşallah.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın